Řecký ostrov Kefalonia

Tip na dovolenou

Ostrov Kefalonia v Řecku se stává každé léto vyhledávaným dovolenkovým cílovým místem velkého množství rekreantů nejen z Evropy, ale z celého světa. Dovolená na Kefalonii se dá strávit jak v komfortních hotelích, poskytujících veškeré služby včetně stravování, tak skromně zařízených a pochopitelně levnějších apartmánech bez stravy. V katalozích cestovních kanceláří je jich k volbě mezi klienty k dispozici hezká řádka.

Rozlehlý ostrov

Kefalonia náleží k největším ostrovům Jónského moře. Současně je šestým nejrozsáhlejším ostrovem Řecka. Rozkládá se na ploše skoro 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem Kefalonie je Argostoli a kromě vypůjčeného automobilu je možné se na jeho návštěvu vydat trajektem, popřípadě autobusem.

Filmové exteriery

Kefalonii mezi středoevropany proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, jež byl natáčen právě na tomto ostrově. Do té doby byl známý jen několika znalcům Řecka, kteří už měli procestovány prakticky všechny jeho ostrovy a pro které je dovolená na některém ze známějších ostrovů Řecka, jako je například Kréta, Korfu či Zakynthos, již poněkud fádní.

Klidné letovisko

Kefalonia ale stále nepatří k exponovaným a rušným letoviskům. Proto i v současnosti se tu dá během léta najít zastrčená pláž prakticky bez lidí. Pláže ostrova jsou jak písečné, tak oblázkové. Mořská voda je v některých lokalitách tak modrá, až přechází zrak. Během jarních měsíců pak celé území ostrova rozkvete a všude po ostrově je cítit vůně citrusů, oliv a eukalyptů.

Možnosti výletů

V průběhu dovolené na Kefalonii se nabízí možnost udělat si výlet lodí na nedalekou Ithaku nebo se vydat k vrcholům zdejších hor. K poznání ostrova je pak dobrou volbou půjčit si auto či malou motorku. Symbolem většiny ostrovů v Řecku jsou větrné mlýny, které ční k nebi i na Kefalonii. Ty nejznámější stojí na sever od hlavního města Argostoli. Na fajnšmekry a labužníky, kteří si přijeli na Kefalonii užít dovolenou, pak čekají pokrmy z mořských ryb nebo výborné víno Robola.