Ithaka

Dokonalá možnost odpočinku

Ithaka je řeckým ostrovem, náležejícím k Jónským ostrovům. A i přesto, že se řadí spíše k malým ostrovům (jeho rozloha je jen méně než 100 km2), je jako stvořena k odpočinku. Svým návštěvníkům nabízí možnost prožít tu spoustu příjemných několik dní. Proto bývá letní dovolená na ostrově Ithaka hojně doporučována. Ostrov je dlouhý jen necelých 30 kilometrů, ale i tak doslova vybízí k pečlivému poznávání zdejší přírody. A nezáleží na tom, zda ze sedla jízdního kola, pešky nebo pohodlně autem.

Letadla přistávají na Kefalonii

Kefalonia, která je mezi turisty známější než Ithaka, se od ní nachází ve vzdálenosti pouhé 4 kilometry. A protože na Ithace samotné není letiště, většina turistů, přilétající na Ithaku na dovolenou, se na ní v poslední fázi cesty dopravuje z Kefalonie lodí. Lodí se lze z Ithaky dostat též na nedaleko ležící Lefkadu, populární Korfu nebo dokonce na řeckou pevninu do přístavu Patras.

Poklidný ostrov

Ithaka se neřadí mezi neúměrně turisticky rušné a navštěvované ostrovy. Díky tomu si stále zachovává svůj nenucený charakter a hlavně permanentní pohodu. Dovolená na Ithace tak znamená především dokonalou možnosti užít si žádaného odpočinku. Vzhledem k vhodnému klimatu je místní příroda neustále v největším rozkvětu a v hojné míře zde najdete borovice, vinice, olivy a cypřiše.

Poznávání Ithaky

K poznávání ostrova si lze, vedle nejrůznějších motorových i nemotorových vozidel, zapůjčit motorový člun. Na něm je možné nejen objet Ithaku ze všech stran a prozkoumat její pobřeží, ale dá se dokonce pohodlně vydat na další okolní ostrovy. Na nich čeká na návštěvníky klid, pohoda a skoro žádní turisté. Co víc je možné si o dovolené v Řecku přát? Navíc jsou skoro všechny ithacké pláže oceněny modrou vlajkou za kvalitu moře.

Památky a příroda

Na ty, pro které je dovolená strávená poleháváním na pláži poněkud nudná, čekají na Ithace nejrůznější pamětihodnosti z dob starověku a také okouzlující středomořská krajina. Vrcholným zážitkem je tůra na nejvyšší horu Niritos nebo horu Merovigli. Na mnoha místech se dají vidět nejrůznější kostelíky, tolik rozšířené po celém Středomoří, jež bývají rozesety skoro na každém ostrově v Řecku.

Nákupy a zábava

Na nákupy je ideální zamířit do přístavu a též hlavního města ostrova. Podél krásné zátoky byla postavena řada různě namalovaných domečků, obchůdků se suvenýry a kaváren s občerstvením. Pro obdivovatele neopakovatelné atmosféry ostrovů Středozemního moře, příznivce odpočinku a relaxace, či dokonce neoblomné romantiky, je Ithaka ideálním místem, kde se dá strávit nádherná dovolená.