Řecký ostrov Korfu

Ostrov plný života

Řeckému ostrovu Korfu (občas zvaným i Kerkyra) se v některých případech přezdívá Zelený Diamant či též středomořský smaragd. Vzhledem k dosti vydatným dešťům, které v zimním období ostrov skrápí, a dobrému klimatu, se zde skvěle daří nejrůznější fauně i flóře. Ty pak jen dokreslují půvab tohoto unikátního ostrova plného života. Dovolená na ostrově Korfu znamená spoustu svěží zeleně prakticky na každém kroku. Jen pro zajímavost: na ostrově roste divoce v přírodě více než čtyřicet druhů orchideí.

Již dlouho na výsluní zájmu

Již v dřívějších letech patřila Kerkyra k často vyhledávaným destinacím kvůli strávení letní dovolené. Tento stav navíc v současnosti ještě zintenzivněl. Už před více než 150 lety si jej kupříkladu vyhlédla císařovna Sissy z Rakouska a nechala tady postavit zámeček jménem Achilleion.

Oblíbený Brity

V současnosti je Korfu vyhledávanou destinací především pro cestovatele ze Spojeného království. Ti na Kerkyru míří kvůli odkazu slavných osobností Georga Gordona Byrona a G. Durrella či prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se totiž na ostrově, ve vile Mon Repos pár kilometrů od města Korfu, v roce 1921 narodil.

Pláže

Kerkyra se může pyšnit především místním značně členitým pobřežím, které se vine v délce čítající více než 200 kilometrů. Místní pláže právem náleží k těm nejhezčím a nejpůsobivějším v celém Středomoří. Dovolená na nich nepostrádá nic z kouzelné atmosféry Středomoří.

Sever

Více než 50% z pláží na ostrově, a to hlavně v jeho severní, stejně jako v západní části, je jemně písčitých. V jejich blízkosti se nacházejí známá letoviska, ke kterým patří například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Východ

Naopak na východním pobřeží jsou pláže pokryté hlavně oblázky. Tento, pro někoho možná nepříznivý, fakt ale plně vynahrazuje klidnější moře s teplejší vodou. Vítaný je i nijak intenzivní vítr (na rozdíl od severní části Korfu). Ve východní části ostrova se nachází obec Dassia, kam návštěvníci cestující na ostrov též často směřují a kde je dovolená jen k doporučení.

Město Kerkyra

Hlavní město ostrova Kerkyra je plné života. Na shopaholiky zde číhá přehršel obchůdků s různými pochutinami a památkovými předměty všeho druhu a také četné restaurace a bary. V noci zde dovolenková a uvolněná atmosféra v žádném případě nekončí, protože ve většině obchodů lze nakupovat i těsně před 12. hodinou. Příznivci noční zábavy mohou navštívit některý ze zábavních podniků, jejichž provoz končívá obvykle až nad ránem.