Ostrov Limnos

Limnos, malý ostrůvek v Řecku, který není prozatím ovlivněný masivní turistikou, bez přehánění vybízí k prožití pohodové dovolené. Není sice tak známý jako například Kréta, Rhodos nebo Zakynthos, ale to mu nic neubírá na atraktivitě.

Je k nalezení v severní části Egejského moře a rozprostírá se na pětistech kilometrech čtverečních. Tvoří ho v podstatě 2 malé ostrůvky, jež propojuje úzká šíje. Nejjižnější město Limnosu Marina je současně i hlavním městem ostrova Limnos. Nachází se tady přístav pro jachty a město se pyšní benátským opevněním a archeologickým muzeem. Marina je zdejším centrem, ve kterém začíná dovolená na Limnosu pro ty, kteří připluli lodí a kam také směřuje své kroky většina návštěvníků kvůli zábavě nebo do taveren a obchůdků.

Po celém, hlavně hornatém ostrově, panuje uklidňující harmonie. Ostrované jsou velmi vstřícní a s potěšení vyhoví i těm nejnáročnějším rekreantům, takže dovolená na Limnosu může určitě patřit mezi skvělé zážitky z cestování. Taverny již na velkou vzdálenost vábí vůněmi čerstvě připravených mořských živočichů a jiných lahodných pokrmů, které potěší i ten nejzmlsanější jazýček. Za ochutnání stojí místní domácí sýr, med a víno. Limnos je dokonalým ElDorádem cestovního ruchu a dovolená strávená tady určitě stojí za to. Je také opředen nejrůznějšími bájnými a mystickými příběhy. Údajně zde přebýval bůh ohně Héfaistos, který tu měl svou dílnu.

Výhodná poloha Limnosu v jižní části Evropy garantuje ostrovu Limnos příjemně teplé počasí v průběhu celé turistické sezóny. Po celou dobu léta žhne na blankytně modrém nebi jasné slunce, jenž se schovává pouze s přicházející nocí. Srážky jsou tu velmi vzácné a turisté tak mají jistotu, že jim dovolená neproprší. Za vidění stojí místní lesy, ale též pusté pláže, malebné zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Pobřeží na Limnosu je velmi pestré a členité a prý se zde nalézají ty nejhezčí pláže Egejského moře. Je skoro k nevíře, že ač se v případě ostrova Limnos jedná o poměrně malý ostrov, nabízí jeho pobřeží návštěvníkům ostrova ke koupání v čistém moři a k relaxaci skoro 100 pláží. Ta údajně nejpůvabnější se jmenuje Plati Beach a jistě by ji neměl žádný turista minout. Jde o nejoblíbenější pláž celého ostrova.

Břeh se zlatými plážemi s jemným pískem vábí rekreanty na dovolené k relaxaci a k dovádění v křišťálově čisté vodě, kde se dá potápět a šnorchlovat. Převládají zde spíše malé pláže, jenž bývají ukryty v malebných zátokách a které jsou zárukou ničím nerušené a v příjemném prostředí prožité dovolené.