Slunečný ostrov Rhodos

Mystický ostrov

Bájný Rhodos patří do skupiny Dodekanéských ostrovů na západě Řecka, mezi nimiž je největším ostrovem. V celém Řecku je pak čtvrtým největším po Krétě, Evii a Lesbu.

Na dohled od Turecka

Jeho břehy jsou omývány Egejským mořem ze severu a vodami Středozemního moře v jižní části. Mezi severním cípem ostrova a Tureckem se nachází asi 10 kilometrů široký průplav. Turisty je tato destinace často vyhledávaná nejen pro své památky, ale i kvůli konstantnímu příjemně teplému klimatu. Dovolená na Rhodu se totiž nese ve znamení slunečného počasí a blankytně modrého nebe.

Severní část

V severní část Rhodu fouká často poměrně silný vítr, a proto sem na zájezdy na Rhodos obvykle cestují fandové surfování a kiteboardingu. Pro ně je tady dovolená jako v ráji. Pláží pokrytých pískem je v této části ostrova pouze několik, převládají hlavně oblázkové a skalnaté. To, že se zde na plážích nenachází písek, je ale stejně tak důvodem, proč je podél severního pobřeží ostrova moře tak nádherně čisté a přímo ideální k potápění nebo šnorchlování.

Historické památky

Na obdivovatele památek čekají na ostrově Rhodos 2 torza hradů Kritini a Monolithos. Z obou je překrásný výhled na moře a nedaleké menší ostrůvky. Při cestě do hlavního města ostrova stojí za vidění zeměpisně zajímavé místo, kde se mísí vody moří Středozemního a Egejského. Tomu místní říkají Polibek dvou moří.

Východ ostrova

Na východě Rhodu se nacházejí především písčité pláže. Právě proto se zde nalézá daleko více hotelů a dalších kapacit, sloužících k ubytování turistů na dovolené, než na západním pobřeží. Písčité pláže preferují převážně rodiny s dětmi, protože poskytují pozvolný vstup do vody a dovolená nemusí být plná strachu o koupající se ratolesti.

Další aktivity

Podél pobřeží si lze vyzkoušet spoustu vodních sportů a nejrůznějších druhů zábavy, jako je let na padáku taženém motorovým člunem nebo jízda na banánu. Mezi nejznámější střediska východního pobřeží patří Lindos, Faliraki a Kolymbia.

Tsambika

Byla by škoda nevidět, jak vypadá pěkná dlouhá pláž s jemným pískem Tsambika. Protože se v její blízkosti nenachází žádný hotel, turisté se k ní dopravují zapůjčenými auty či skůtry. Na pláži však bylo vybudováno zázemí pro strávení hezkého odpoledne jako jsou taverny a bary. A pochopitelně zde nezapomněli ani na sprchy.