Řecký ostrov Kalymnos

Všestranný ostrov Egejského moře

Kalymnos se nachází v Egejském moři a je čtvrtým největším ostrovem řeckého souostroví Dodekanesos (nebo-li Dvanáctiostroví). Chlubit se může především svojí zářnou historii, což jasně dokazuje celá řada rozličných archeologických památek. Ty jsou rozesety po celém ostrově. Kromě nich turistům na dovolené skýtá Kalymnos značné množství úžasných pláží a romantické ostrovní vesničky přímo zvou k večerním procházkám. Je též znám pěstováním mořských hub a kvůli vyhlášeným lezeckým terénům ho hojně navštěvují během své dovolené v Řecku horolezci.

Dovolená nedaleko Turecka

Kalymnos leží poblíž tureckého pobřeží, zhruba uprostřed mezi ostrovy Kos a Leros. Je porostlý množstvím vegetace a jeho reliéf je poměrně skalnatý. Na západním pobřeží se nacházejí malebné zastrčené zátoky a pláže. Dovolená v těchto místech je vhodná hlavně pro turisty, kteří se chtějí bavit. Východní část Kalymnu naopak životem nehýří a je zde málo vegetace. Celková rozloha ostrova je asi 100 kilometrů čtverečních. Zdejší klima je typicky středomořské a dovolená se tady trávívá v příjemném podnebí. V průběhu sezóny se návštěvníci ostrova budou hřát při teplotách kolem 30°C a srážky jsou tu jen skutečně výjimečné.

Pothia

Hlavním městem ostrova je Pothia, někdy též nazývaná Kalymnos. Právě tady je prakticky všude cítit, že ostrov se nachází v srdci lovu mořských hub. Během toulek po okolí zde turisté na dovolené nacházejí celé řady obchodů a obchůdků, které tento suvenýr nabízejí. Jen je důležité se nenechat oklamat a vybrat si ten správný. Kvalitní mořská houba má tmavou barvu a značný počet průduchů.

Chorio

Kalymnos ovšem nabízí řadu dalších míst, která stojí za návštěvu a bez jejichž vidění by dovolená na Kalymnu nebyla úplná. Za všechny je třeba zmínit např. původní hlavní město Chorio s středověkým hradem a troskami starobylého kostela.

Lezecké terény

Mirties a Masouri jsou velmi populární díky svým prvotřídním plážím, hezkým zážitkem je též návštěva nedalekého ostrova Telendos. Pro příznivce lezení po skalních stěnách je pak jeho návštěva doslova povinností. Nalézá se tu přes 40 sektorů a ideálním obdobím pro lezení je jaro. Prudké vápencové skály sem vábí odvážlivce z celého světa.