Epirská riviéra v Řecku

Samostatná část Řecka

Oblast v bezprostředním okolí letoviska Parga je svým způsobem celá odtržená od zbytku řeckého území. Naštěstí se ale již se pracuje na výstavbě nové dálnice. Ta spojí region Parga s pevninským Řeckem a Epirská riviéra by tak měla mít možnost stát se vyhledávanou rekreační destinací. Dovolená ve středisku Parga by měla pak být mnohem dostupnější. V blízkosti letoviska Parga mají turisté možnost setkat se s ne až tak úplně typickou řeckou kulturou.

Dovolená u Jónských ostrovů

Koupající se turisté mají výhled na ne příliš vzdálený ostrov Paxos a jižní cíp ostrova Korfu. Při dobrém počasí lze dohlédnou dokonce až na ostrov Lefkada. Plusem pro Epirskou rivieru je skutečnost, že vzhledem k blízkosti dalších ostrovů se odtud lze během dovolené pravidelně vydávat na několikahodinové výlety s jejich poznáváním a na noc se mohou turisté vracet na svůj klidný a útulný poloostrov. Dobrodruzi, pro které by byla dovolená v Řecku poněkud nudná, se pak vydávají i do poměrně blízké Albánie. Zajímavostí je, že jen kousek od Pargy se nalézá nejhlubší soutěska v Řecku Vikos, měřící 12 kilometrů. Ta byla vyhlášena chráněným parkem.

Pláž Krioneri

Ke slunění se na břehu moře je na Epirské riviéře možné volit z celé řady pláží. Téměř u centra městečka Parge se nachází Krioneri, ale kvůli její velikosti bývá v letní sezóně často plná turistů. A proto se rekreanti, toužící o dovolené po soukromí, velmi často vydávají na pláže více vzdálené od centra.

Lichnos a Valtos

K tomuto účelu je hojně využíváno vodní taxi, jež turisty naloží a vylodí přímo na dané pláži. Po silnici je možné se dostat k pláži Lichnos. Ta je od města vzdálena necelé 4 kilometry a je považována za jednu z nejkrásnějších na celém západním pobřeží Řecka. V každém případě je pak třeba zmínit pláž s oblázky Valtos, jež je několik kilometrů dlouhá a směřuje sem většina turistů.

Odpočinek

Se zapůjčeným vodním šlapadlem je možné prožít příjemné minuty na malém ostrůvku v zálivu Panagia. Působivé městečko Parga leží na břehu Jónského moře, ve kterém je možné nabrat nový náboj a elán do života. Dovolená prožitá na Epirské riviéře nechá dokonale odpočinout tělo i duši.