Riviéra pod sídlem Bohů

Na úpatí Olympu

Pokud má být řeč o Řecku a kde že se dá strávit ta nejlepší dovolená, veřejným tajemstvím celé řady skutečně zcestovalých turistů je paradoxně pevninské Řecko a nikoliv jeho populární ostrovy. Zejména pak region podél východního pobřeží Egejského moře jménem Olympská riviéra, nacházející se přímo pod bájným Olympem.

Pláže a příroda

Na návštěvníky na dovolené v Řecku tu čekají působivé přírodní scenerie. Ty obvykle turisty překvapí na jedné straně drsnými horami a na druhé straně čisťoučkým mořem a plážemi se zlatavě zbarveným jemným pískem. Na takových plážích je dovolená čirou a 100%-ní radostí. Zástupy rekreantů zde však nečekejte. Moře i pláže bývají po celou sezónu dokonale čisté a dobře udržované.

Známá letoviska

Nejoblíbenějšími prázdninovými středisky Olympské riviéry jsou Nei Pori, Leptokaria, Platamonas a Paralia. Každé z nich skýtá turistům množství různých apartmánů, malých hotýlků a samozřejmě hotelů, ve kterých mohou prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Pierie

Olympská riviéra bývá též často nazývána jako Pierie. Zdejší pláže jsou každým rokem ohodnoceny Modrou vlajkou. Olympská riviéra láká nejen turisty, hledající místo, kde nebude jejich dovolená na břehu čistého a příjemně prohřátého moře ničím rušena, ale též cestovatele, kteří během dovolené uvítají pěší výlety na vrcholky hor a rádi si bezprostředně vychutnají atmosféru prošlých staletí.

Místo opředené mýty

Nedaleké pohoří Olymp, podle kterého dostala olympská část pobřeží název, si podle řeckých bájí zvolilo dvanáct bohů za svůj domov. A právě z jeho vrcholku vládl nejmocnější z bohů Zeus. Okolí takřka posvátné hory pak bylo na začátku 1. světové války vyhlášeno národním parkem.

Letovisko Nei Pori

S největší pravděpodobností nejkrásnější pláže na Olympské riviéře se údajně nacházejí kousek od obce Nei Pori. Nei Pori je k nalezení u jižního cípu pohoří Olymp. Pro sportovní typy jsou na plážích připraveny atrakce jako je jízda na vodních lyží, let na padáku připojeném za rychlou motorovou lodí a podobné vodní sporty. Na ty nejmenší čeká v centru městečka lunapark, dospělí zase mohou navštívit některý ze zdejších barů, taveren nebo obchodů.

Vesnička Platamonas

Vzdálené asi 3 kilometry od Nei Pori leží příjemné letovisko Platamonas. I na tomto místě panují výborné podmínky pro dovolenou u moře takovou, jaká by měla dle většiny návštěvníků Řecka být. Moře podél zdejších pláží je dokonale čisté a ideální ke koupání. Nad Platamonasem se tyčí k nebi ruina hradu, která romanticky vynikne v čase, kdy se slunce sklání k obzoru. Skvěle si lze pohled prožít v průběhu večerní procházky po pobřeží.