Ostrov Limnos

Malý rozlohou, velký srdcem

Limnos, malý ostrůvek v Řecku, který není prozatím ovlivněný masivní turistikou, bez přehánění vybízí k prožití pohodové dovolené. Limnos sice není tak známý jako například Kréta, Rhodos nebo Zakynthos, ale to mu nic neubírá na atraktivitě.

Myrina

Limnos je k nalezení v severní části Egejského moře a rozprostírá se na pěti stech kilometrech čtverečních. Tvoří ho v podstatě 2 malé ostrůvky, které propojuje úzká šíje. Nejjižnější město Limnu Myrina je současně i hlavním městem ostrova. Nachází se tady přístav pro jachty a město se pyšní benátským opevněním a archeologickým muzeem. Myrina je zdejším centrem, ve kterém začíná dovolená na Limnu pro všechny turisty, kteří připluli lodí. Do Mariny též směřuje své kroky většina návštěvníků kvůli zábavě v barech a dalších nočních podnicích nebo naopak do taveren a obchůdků.

Všudypřítomná pohoda

Po celém, hlavně hornatém, ostrově panuje uklidňující harmonie. Ostrované jsou velmi vstřícní a s potěšení vyhoví i těm nejnáročnějším rekreantům. Dovolená na Limnu tak bude určitě patřit mezi skvělé zážitky z cestování. Místní taverny již na velkou vzdálenost vábí vůněmi čerstvě připravených mořských živočichů a jiných lahodných pokrmů, které potěší i ten nejzmlsanější jazýček. Za ochutnání stojí místní domácí sýr, med a víno. Limnos je dokonalým ElDorádem cestovního ruchu a dovolená strávená tady určitě stojí za to. Je také opředen nejrůznějšími bájnými a mystickými příběhy. Údajně zde přebýval bůh ohně Héfaistos, který tu měl svou bájnou kovářskou dílnu.

Příjemné počasí

Výhodná poloha Limnu v jižní části Evropy garantuje ostrovu Limnos příjemně teplé počasí v průběhu celé turistické sezóny. Po celé léto žhne na blankytně modrém nebi jasné slunce, jenž se schovává pouze s přicházející nocí. Srážky jsou tu velmi vzácné a turisté tak mají jistotu, že jim dovolená neproprší. Za vidění stojí místní lesy, ale též pusté pláže, malebné zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Pláže na Limnu

Pobřeží na Limnu je velmi pestré a členité. Často lze pak zaslechnout názor, že prý se zde nalézají ty nejhezčí pláže Egejského moře. Je skoro k nevíře, že ač se v případě ostrova Limnos jedná o poměrně malý ostrov, nabízí jeho pobřeží návštěvníkům ostrova ke koupání v čistém moři a k relaxaci skoro 100 pláží. Ta údajně nejpůvabnější se jmenuje Plati Beach a jistě by ji neměl žádný turista minout. Jde o nejoblíbenější pláž celého ostrova.

Soukromí u vody

Břeh se zlatými plážemi s jemným pískem vábí rekreanty na dovolené k relaxaci a k dovádění v křišťálově čisté vodě. V ní se dá i potápět a šnorchlovat. Převládají zde spíše malé pláže, jenž bývají ukryty v malebných zátokách. A právě ty jsou jsou zárukou ničím nerušené a v příjemném prostředí prožité dovolené.