Zatím neznámý
Až teprve během posledních několika let se dostal malý řecký ostrůvek Alonissos do popředí zájmu turistů. V současnosti pak v katalozích cestovních kanceláří začíná z původních několika málo objektů zabírat více a více celých stránek. Leží mezi ostrovy Skiathos a Skopelos, které jsou někdy nazývány Diamanty Sporadského souostroví. Na délku neměří více než 15 kilometrů.
Daleko od civilizace
Z pláží Alonissu jsou prý k vidění jedny z nejpůsobivějších západů slunce ze všech ostrovů Řecka a je též součástí známého mořského parku. To je určitě pozitivní zpráva pro ty z turistů, pro které znamená správná dovolená možnost prožít čas volna v nedotčené přírodě daleko od civilizace. Poslední fáze cesty na Alonissos probíhá na trajektu z nedalekého ostrova Skiathos, kde bylo vybudováno letiště pro mezinárodní lety. Na Skiathu také přistávají letadla s turisty mířícími na Alonissos.
Nevelký ostrov
Rozloha Alonissu činí pouhých 63 km2 a žije zde něco málo přes 3.000 ostrovanů. Možná i to je příčinou, proč je zatím nedotčen masovou turistikou. Na každém kroku z něj vyzařuje klid a pohoda, tolik žádaná některými turisty na dovolené.
Lékárna v přírodě
Na ostrově rostou v hojném množství divoké léčivé byliny a tak bývá ostrov velmi často označován za přírodní lékárnou. Dovolená na Alonissu je tak plná vůní nejrůznějších květin a bylin, které na zdejších loukách po celé léto rozkvétají. Během posledního desetiletí 20. století byl ostrov vyhlášen za národní park, neboť ve vodách kolem ostrova žije posledních několik stovek jedinců kdysi hojně zastoupeného tuleně středomořského.
Významná letoviska
Za absolvování stojí cesta do středisek Alonissos nebo Patitiri. Původní stejnojmenné hlavní město téměř srovnalo se zemí zemětřesení v roce 1965 a od toho roku se legislativa ostrova přesunula do přístavního městečka Patitiri.
Obě obce nejen že zdůrazňují bohatou historii ostrova, ale také je zde možné zakoupit suvenýr nebo si dát v některé ze zdejších kavárniček vyhlášenou řeckou kávu. Kdo má rád mořské plody, neměl by opomenout ochutnávku čerstvých ryb, které místní kuchaři výborně upravují na nejrůznější varianty. Dovolená u moře bez ochutnání některého z chutných pokrmů, připravených z darů moře, by přece nebyla úplná.