Riviéra pod sídlem Bohů

Pokud má být řeč o Řecku a kde že se dá strávit ta nejlepší dovolená, veřejným tajemstvím celé řady skutečně zcestovalých turistů je paradoxně pevninské Řecko a nikoliv jeho populární ostrovy. Zejména pak region podél východního pobřeží Egejského moře jménem Olympská riviéra, nacházející se přímo pod bájným Olympem.

Na návštěvníky na dovolené v Řecku tu čekají působivé přírodní scenerie, které turisty překvapí na jedné straně drsnými horami a na druhé straně čisťoučkým mořem a plážemi se zlatavě zbarveným jemným pískem, na kterých je dovolená čirou a 100%-ní radostí. Zástupy rekreantů zde však není třeba očekávat a moře i pláže bývají dokonale čisté a dobře udržované.

Nejoblíbenějšími prázdninovými středisky Olympské riviéry jsou Nei Pori, Leptokaria, Platamonas a Paralia. Každé z nich skýtá turistům množství různých apartmánů, malých hotýlků a samozřejmě hotelů, ve kterých mohou prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Olympská riviéra bývá též často nazývána jako Pierie. Zdejší pláže jsou každým rokem ohodnoceny modrou vlajkou a riviéra láká nejen turisty, hledající místo, kde nebude jejich dovolená na břehu čistého a příjemně prohřátého moře ničím rušena, ale též cestovatelé, kteří během dovolené uvítají pěší výlety na vrcholky hor a rádi si bezprostředně vychutnají atmosféru prošlých staletí.

Nedaleké pohoří Olymp, podle kterého dostala olympská část pobřeží název, si podle řeckých bájí zvolilo dvanáct bohů za svůj domov. A právě z jeho vrcholku vládl nejmocnější z bohů Zeus. Okolí takřka posvátné hory pak bylo na začátku 1. světové války vyhlášeno národním parkem.

S největší pravděpodobností nejkrásnější pláže na Olympské riviéře se údajně nacházejí kousek od obce Nei Pori. Nei Pori je k nalezení u jižního cípu pohoří Olymp. Pro sportovní typy jsou na plážích připraveny atrakce jako je jízda na vodních lyží, let na padáku připojeném za rychlou motorovou lodí a podobné vodní sporty. Na ty nejmenší čeká v centru městečka lunapark, dospělí zase mohou navštívit některý ze zdejších barů, taveren nebo obchodů.

Vzdálené asi 3 kilometry od Nei Pori leží příjemné letovisko Platamonas. I na tomto místě panují výborné podmínky pro dovolenou u moře takovou, jaká by měla dle většiny návštěvníků Řecka být. Moře podél zdejších pláží je dokonale čisté a ideální ke koupání.

Nad Platamonasem se tyčí k nebi ruina hradu, která romanticky vynikne v čase, kdy se slunce sklání k obzoru. Skvěle si lze pohled prožít v průběhu večerní procházky po pobřeží.